Négy, nemcsak hazai szinten, de világviszonylatban is egyedi berendezés kezdte meg működését a napokban a 3Dlaborban, vagyis a Miskolci Egyetem területén kialakított új laborkörnyezetben.

A 3DLabor és az azt működtető magasan képzett személyzet (nagyrészt a Műszaki Anyagtudományi Kar oktatói és kutatói) komplex választ tud adni az anyagok térbeli (3D) szerkezetével kapcsolatos kérdésekre, legyen szó fémről, kőzetről, szerves vagy kompozit anyagról.

A két és féléves projekt eredményeképp létrejött fejlesztés sikeres megvalósítása kulcsszerepet játszott abban, hogy 2019 tavaszán sor került a Miskolci Egyetem és a genfi székhelyű Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) közötti együttműködés aláírására.

Forrás:

Miskolci Egyetem honlapja

Minap.hu

A fotókat a Miskolci Egyetem Beiskolázási Központ készítette.