Idén ötödik alkalommal került megrendezésre az Archaeometallurgia Európában (Archaeometallurgy in Europe) elnevezésű nemzetközi tudományos konferencia, amelynek helyszíne ezúttal Miskolc, a Miskolci Egyetem volt, 2019 június 19. és 21. között. A konferencia fő szervezője Dr. Török Béla a Miskolci Egyetem Anyagtudományi Karának egyetemi docense, a Metallurgiai Intézet igazgatója, az egyetem archeometallurgiai kutatócsoportjának (ARGUM – www.argum.hu) vezetője. A négyévente megtartandó nemzetközi konferencia nemcsak Európa, hanem a világ legnagyobb archeometallurgiai tudományos találkozója. Az eddigi négy alkalommal kétszer Olaszországban (Milano és Aquileia), egyszer Németországban (Bochum) és legutóbb, 2015-ben, Madridban rendezték meg a szimpóziumot. A mostani főszervező egyéni pályázata által először adott otthont a konferenciának kelet-közép-európai ország. Az archeometallurgia relatíve fiatal, de dinamikusan fejlődő, tipikusan interdiszciplináris tudományterület, amely egyesíti a korabeli fémelőállítással, fémműveléssel kapcsolatos régészeti, ipartörténeti, valamint természettudományi és műszaki vizsgálati jellegű – archeometriai – vonatkozásokat.

A konferencia honlapja a http://www.aie2019.argum.hu/ címen érhető el.

Fotógaléria