Matematikatörténet és matematikaoktatás a Miskolci Egyetemen

A Tempus Közalapítvány Pályázati Pavilonjának 2018. őszi számában megjelent egy fényképes tudósítás a ME Műszaki Anyagtudományi Kar által szervezett CEEPUS Nyári egyetemről.

“Matematikatörténet és matematikaoktatás Miskolci Egyetem, Miskolc

A Műszaki Anyagtudományi Kar által koordinált egyik legkiterjedtebb CEEPUS hálózat évek óta rendez nyári egyetemeket más-más helyszíneken, különböző konferenciákhoz kapcsolódóan. Dr. Körtesi Péter egyetemi docens, a hálózat koordinátora, az idei kurzus szervezője ismerteti a program részleteit. „A nyári egyetem ideje alatt szervezte meg az egyetem Matematikai Intézete és a Műszaki Anyagtudományi Kar a Matematikatörténet és matematikaoktatás konferenciát, amelynek elnöke a világ legismertebb matematikatörténeti adatbázisának (MacTutor History of Mathematics Archive) a megalkotója.”

A nyári egyetemről további részletek tekinthetők meg a Tempus Közalapítvány Pályázati Pavilonjának 2018. őszi számában.