A Kerpely Antal Alapítvány pályázatot hirdet hallgatóknak kutatói ösztöndíj elnyerésére

A pályázat célja, hogy a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán elősegítse a hallgatók kutatási tapasztalatainak megszerzését, ösztönözze a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatókat a tudományos kutatásokban való részvételre.

Az ösztöndíjra pályázatokat nyújthatnak be a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán tanulmányokat folytató, a tantárgyi követelményeket magas színvonalon teljesítő (utolsó két félévben minimum 4,0 tanulmányi átlag) és mellette aktív kutatási tevékenységet folytató nappali tagozatos hallgatók.
A pályázatnak tartalmaznia kell:

– a hallgató tudományos munkájáról szóló beszámolót,

– oktatói ajánlást, a hallgató tevékenységének értékelését,

– a hallgató tanulmányi teljesítményénak bemutatását.
Előnyt jelent:

– nem egyetemi fórumon tartott előadás,

– nem egyetemi kiadványban szakmai cikk publikálása,

– demonstrátori tevékenység.
A pályázatokat folyamatosan fogadja a kuratórium és a rendelkezésre álló pénzügyi keretek függvényében ítéli meg az ösztöndíjat az alábbi fokozatok szerint:

I. fokozat: 80.000,-Ft

II. fokozat: 65.000,-Ft